شرایط بازگشت کالای خریداری شده

 

مرجوع کردن کالای خریداری شده

 

 

در راستای جلب رضایت مشتریان و خریداران محترم، ویکاما امکان بازگشت کالاهای مجاز را تا 7 روز امکان پذیر کرده است. البته امکان و مدت زمان مجاز برای مرجوع کردن کالا ممکن است برای محصولات مختلف و فروشندگان مختلف متفاوت باشد. در هنگام خرید کالا حتما به شرایط مرجوعی و گارانتی کالا که در صفحه مشخصات هر کالا ذکر شده است دقت فرمایید.

 

 

 

       1.    چگونه باید برای مرجوع کردن کالا اقدام کنم؟
 

 

ابتدا شرایط مرجوعی کالای مورد نظر را در صفحه جزییات آن کالا بررسی نمایید. در صورتی که کالا شامل شرایط بازگشت باشد با تیم پشتیبانی فروش مشتریان ویکاما تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق ارسال تیکت نسبت به درخواست مرجوعی کالای خود اقدام نمایید. تیم پشتیبانی فروش شرایط و نحوه برگشت کالا را به طور کامل برای شما توضیح خواهند داد. سپس درخواست مرجوعی توسط تیم پشتیبانی ثبت و فرآیند بازگشت کالا آغاز خواهد شد. بعضی گروه محصولات دارای شرایط ویژه ای برای مرجوع کردن می باشند که به تفصیل در زیر توضیح داده خواهد شد.

 

شرایط مرجوعی توسط کارشناسان این امر بررسی شده و پاسخ نهایی که یکی از موارد زیر می باشد بعد از 2 روز به مشتری داده خواهد شد :

 

1-  در صورتی که اشتباه از طرف ویکاما و یا تامین کننده باشد محصول مشابه برای مشتری فرستاده خواهد شد و هزینه برگشت محصول بر عهده ویکاما خواهد بود.

2- در صورتی که اشتباه از طرف ویکاما باشد و محصول مشابه وجود نداشته باشد کل پول به مشتری عودت داده می شود و همچنین هزینه برگشت محصول به عهده ویکاما خواهد بود.

3- در صورتی که اشتباه از طرف خریدار باشد (اشتباه در سایز، رنگ و...) همان محصول برای مشتری فرستاده می شود و کلیه هزینه های بازگشت به عهده مشتری است.

 

 

   برای جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم احتمالی هنگام تحویل کالا، خواهشمند است به موارد زیر دقت کنید :

 

هنگام تحویل کالا، قبل از باز کردن کالا، اطلاعات درج شده روی بسته را با دقت مطالعه فرمائید، اگر اطلاعات مندرج بر روی بسته با اطلاعات سفارش شما مغایرت دارد لطفاً از تحویل گرفتن کالا از مامور(تحویل دهنده) خودداری فرمائید و مراتب را به تیم پشتیبانی اعلام فرمائید. اگر بسته را تحویل گرفته و بعد از آن متوجه مغایرت اطلاعات روی بسته با آن چیزی که شما سفارش داده بودید شده اید لطفاً بسته را باز نکرده و تا 24 ساعت بعد از تحویل کالا، مغایرت را به تیم پشتیبانی گزارش کنید.

 

 

 

         شرایط بازگشت کالاهای دیجیتال
 
 
 

   برای جلوگیری از هر گونه سوءتفاهم احتمالی، هنگام تحویل کالا، خواهشمند است به موارد زیر دقت کنید :

 

هنگام تحویل کالا از تحویل دهنده حتما مشخصات روی بسته را با مشخصات خرید خود مطابقت دهید. در صورت مغایرت بسته را از تحویل دهنده تحویل نگیرید و یا اگر بعد از تحویل بسته متوجه مغایرت شدید بسته را باز نکنید و تا 24 ساعت بعد از تحویل به خدمات اطلاع رسانی کنید تا مشکل شما را ثبت و هماهنگی برای بازگشت انجام شود. در این موارد مغایرت ها از قبیل مدل، رنگ، ظرفیت، گارانتی و... می باشد.

 

چنانچه کالای ارسال شده دارای مغایرت های فوق نباشد ولی بعد از بازکردن بسته مشخص شود کالای ارسالی ایراد ظاهری مانند شکستگی، خراشیدگی و یا هر گونه ایرادی که قبل از روشن کردن مشخص شود داشته باشد باید قبل از 24 ساعت به تیم خدمات مشتریان اطلاع داده شود.

 

چنانچه کالای ارسال شده دچار ایراد فنی و یا نرم افزاری باشد مشتری می بایست تا قبل از 7 روز به تیم خدمات اطلاع رسانی کند.

 

 

 

 

         شرایط بازگشت کالای مد و لباس

 

 

1- در صورتی که کالای ارسال شده با کالای خریداری شده مغایرت داشته باشد.

2- در صورتی که سایز کالا مناسب شما نباشد.

3- در صورتی که کالا دارای زدگی یا پارگی باشد باشد.

 

در صورت رخ دادن هر کدام از 3 آیتم بالا، مشتری می تواند با رعایت نکات زیر محصول را برگشت دهد.

 

      -  بر چسب، اتیکت و یا هرگونه متعلقات کالا از آن جدا نشده باشد.

      -  بدون بوی عطر، بدن و بدون ایجاد هر گونه لکه یا کثیفی بر روی لباس.

 

 

 

 

       چه کاهایی شامل 7 روز گارانتی نمیشوند؟

 

 

- کالاهایی که امکان تست برای آن وجود نداشته باشد. کالاهایی که در رابطه با بهداشت و سلامت باشند امکان تست ندارند.

-  لباس زیر و لباسهایی که به بدن میچسبد (جوراب شلواری، ساپورت، مایو و.....)

- کلیه کالاهای آرایشی بهداشتی و عطر و ادکلن

- کالاهایی که در شرایط مرجوعی آنها در صفحه جزییات کالا ذکر شده که قابلیت مرجوعی ندارند.

 

    

 

 

 

Scroll