شیوه ارسال کالا

 

 

 

    کالای خریداری شده چگونه ارسال میگردد؟    
 

 

در حال حاضر ارسال تمامی محصولات به خریداران محترم شبکه فروش ویکاما از طریق شبکه توزیع اختصاصی ویکاما و یا اداره پست جمهوری اسلامی ایران انجام می پذیرد. در موارد کالاهای بزرگ و سنگین مانند لوازم خانگی (یخچال ، تلویزیون و ...) ارسال کالا از طریق باربری انجام می شود.

 

 

 

    آیا محصولات تماما برای فروشگاه ویکاما میباشد؟   

 

 

 

با هدف ایجاد تنوع بیشتر محصولات و قدرت انتخاب بالاتر کالاها برای مشتریان تامین کنندگان زیادی به ویکاما برای تامین اقلام کمک میکنند. برخی از کالاها از انبار فروشگاه ویکاما و برخی دیگر از فروشگاه ها و تامین کنندگان تایید هویت شده در سطح کشور تامین میشوند. این کار نه تنها به ویکاما در تامین کالاها کمک میکند بلکه در رقابتی تر شدن قیمت کالاها بین فروشگاه های مختلف نیز کمک میکند و به طبع آن مشتری از کالا با کیفیت و قیمت بسیار مناسب بهره مند میشود.

 

 

 

    اگر کالای خریداری شده از فروشگاهی غیر از ویکاما باشد، چطور ارسال میشود؟ آیا خود فروشگاه ارسال خواهد کرد؟  

 

 

 

کلیه فروشگاه ها، تولید کنندگان و تامین کنندگانی که با ویکاما طرف قرارداد میباشند از لحاظ هویت حقیقی و حقوقی کاملا بررسی و با تایید ویکاما اقدام به فروش محصول در سایت میکنند. ویکاما برای بعضی از کالاها ( کتلاهای شامل گارانتی 360 درجه ) به منظور کنترل بیشتر بر روی کیفیت محصولات و جلوگیری از بروز مشکلات از قبیل عدم تطابق محصول ارسالی با محصول سفارش داده شده و همچنین کنترل بر روی زمان ارسال مناسب کالاها ، به طور مستقیم کالا را از تامین کننده تحویل گرفته و بعد از بررسی مسئولین کنترل کیفیت و در صورت تایید سلامت کالا ، اقدام به ارسال کالا به مشتری میکند. بدیهی است در مواردی که به دلیل دوری مسافت تامین کننده و یا شرایط خاص کالا امکان تحویل کالا به ویکاما و کنترل کیفیت آن نباشد تامین کننده بطور مستقیم به ارسال کالا اقدام خواهد کرد.

 

 

 

    ویکاما چگونه خرید کالا از سایر فروشگاه ها و ارسال آن را برای مشتریان تضمین می نماید؟  

 

 

مشتریان با خیالی آسوده می توانند کالاهای خود را از تمام فروشگاه های تامین کننده ویکاما خریداری نمایند زیرا مبلغ پرداخت شده توسط خریداران تا اطمینان خاطر از دریافت کالا به وسیله خریدار و صحت کالا به عنوان تضمین در اختیار ویکاما خواهد بود. از لحظه تکمیل فرآیند خرید تا اینکه محصول به دست مشتری برسد مبلغ در اختیار ویکاما خواهد ماند. بعد از تایید نهایی کاربر(از طریق سایت و یا تلفن) مبنی بر دریافت سالم کالا ، پول به حساب فروشگاه واریز خواهد شد و تا قبل از تایید سلامت کالا توسط مشتری مبلغ به عنوان ضمانت خرید مشتری در اختیار ویکاما خواهد بود. صفحه حمایت از خریدار را مطالعه فرمایید.

 

 

 

Scroll